Podłogi

Szczotkowany urok bambusa

Drewniana podłoga bambusowa

W ostatnich latach niezwykłą popularnością cieszą się podłogi, których faktura przypomina wiekowe parkiety z historią. Tak stylizowane powierzchnie nadają każdemu wnętrzu niepowtarzalnego uroku, w mistrzowski sposób łącząc tradycję z nowoczesnością.

Szczotkowanie jest procesem fabrycznej obróbki desek podłogowych, polegającym na mechanicznym usunięciu miękkich elementów wierzchniej warstwy i pozwalającym na wydobycie naturalnych, surowych struktur drewna. Po zastosowaniu tej metody deski nabierają unikalnego charakteru, bardziej widoczny staje się układ włókien, także sama struktura wierzchniej warstwy staje się nieco bardziej chropowata i wyczuwalna pod palcami. Jej falistość i nieregularność stanowi zaskakującą alternatywę dla idealnie gładkich powierzchni tradycyjnych paneli laminowanych.

Szczotkowane podłogi wykonane z surowców egzotycznych, np. bambusowe podłogi WildWood, poza tym, że zachwycają naturalnością, lekkością i elegancją, posiadają także walory praktyczne. Ich głównym atutem jest twardość, nawet do 100% wyższa od podłóg dębowych. Poza tym szczotkowane deski bambusowe charakteryzują się niebywałą odpornością na uszkodzenia i zarysowania; są także antypoślizgowe. Ewentualne rysy, powstające w wyniku wyjątkowo ciężkich uszkodzeń mechanicznych także nie są widoczne, gdyż giną w naturalnym rysunku drewna, wyeksponowanym przez proces postarzania. Najczęściej podłogi takie zabezpieczane są dodatkowo specjalnym lakierem, który chroni i konserwuje misterną strukturę desek.

Bambusowe podłogi szczotkowane są idealnym rozwiązaniem dla przestrzeni nowoczesnych, a także wnętrz w stylu vintage. Ich szlachetność i surowość łagodzona jest przez ciepłe odcienie desek, sprawiające, że wykończone za ich pomocą wnętrze jest zarówno szykowne, jak i przytulne.