Podłogi

Taras na lata – zalety deski tarasowej WPC

Taras Deska WPC

Aranżacja tarasu to przede wszystkim wybór odpowiedniej podłogi. Nawierzchnię tarasu można wykonać z drewna, kamienia, kostki brukowej albo z betonu, który najczęściej pokrywa się mrozoodpornym gresem. Każda z tych nawierzchni ma niestety poważne wady. Drewno wygląda wprawdzie bardzo efektowne i dobrze komponuje się z roślinnością otaczającą dom, ale jest jednocześnie  mało odporne na oddziaływanie czynników atmosferycznych , uszkodzenia mechaniczne, działanie szkodników i mikroorganizmów. Wymaga więc częstej konserwacji. Beton i płytki ceramiczne mogą pękać, zwłaszcza zimą. W przypadku okładziny ceramicznej odpornej na niską temperaturę taki problem jest wprawdzie mało prawdopodobny, ale możliwe jest odklejenie się płytek. Taras z kamienia jest zimny i śliski, a kostka brukowa chyba trochę za bardzo przypomina chodnik.

Deski tarasowe WPC (Wood Plastic Composite, czyli połączenie drewna i tworzywa sztucznego – polietylenu) są pozbawione wyżej wymienionych wad. Zawierają aż 60% włókien drzewnych i bambusowych, co gwarantuje wysoką odporność na promieniowanie UV, wilgoć i wahania temperatur. Odpływ wody ułatwia ryflowanie tj.  żłobienie, które jednocześnie pełni funkcję dekoracyjną. Deski są odporne na gnicie, pękanie, grzyby, insekty i gryzonie. Nie wymagają też impregnacji i konserwacji, a ponadto są wygodne w montażu – wchodzą w skład kompleksowego systemu części i akcesoriów, który poza deskami obejmuje  legary, klipsy, uchwyty, listwy maskujące, zaślepki, kołki rozporowe i wkręty. System desek tarasowych Wild Wood objęty jest 25-letnią gwarancją producenta.

 

       SMOKIE                                                       CANDY                                                     BROWNIE