Podłogi

Styl w zgodzie z naturą – poznaj trend ECO-EXOTIC

Styl Eco-Exotic

Styl w zgodzie z naturą – poznaj trend ECO-EXOTIC

Zachwyt ponadczasowym pięknem przyrody, pragnienie przebywania wśród jej wytworów oraz chęć życia w zgodzie z naturą coraz częściej inspirują rzesze współczesnych mieszkańców do aranżowania swych wnętrz w stylu ECO-EXOTIC.

Trend ECO-EXOTIC zrodził się z tęsknoty za tym, co harmonijne, naturalne i surowe. Aranżacje wnętrz w tym stylu bardzo często czerpią ze sztuki Wschodu, zachowując jednocześnie tradycyjną europejskość. Łączą więc nowoczesny design rodem z XXI wieku z komfortem rodzimych rozwiązań oraz charakterystycznymi formami nawiązującymi do orientalnych trendów. Aranżowanie wnętrza w stylu ECO-EXOTIC powinno być odzwierciedleniem idealnej kooperacji człowieka i technologii przy maksymalnym szacunku do Ziemi oraz wszystkich jej darów.

Styl ECO-EXOTIC powinien przejawiać się przede wszystkim w doborze surowców, z jakich zostały wykonane przedmioty codziennego użytku oraz podstawowe elementy wykończenia. Jeśli we wnętrzu mają panować spokój i harmonia z naturą, tak charakterystyczne dla filozofii Wschodu, warto postawić na naturalne materiały, które są zarówno trwałe, jak i estetyczne. W sektorze pokryć podłogowych niekwestionowanym zwycięzcą okazuje się podłoga bambusowa – ekologiczna, w 100% naturalna i nieszkodliwa dla środowiska. Łodygi bambusa – materiał używany do produkcji podłóg – pochodzą ze specjalnie przygotowywanych plantacji, a sam bambus potrzebuje zaledwie pięciu lat na odnowienie populacji. Kupując podłogę bambusową nie musimy więc martwić się o jakikolwiek uszczerbek na kondycji naszej planety. Co więcej, podłoga bambusowa dzięki dużej gęstości i odporności włókien, które w procesie produkcji są dodatkowo prasowane i skręcane, jest do dwóch razy bardziej wytrzymała niż tradycyjne podłogi drewniane. W zależności od preferencji, wybierać można z licznych wybarwień – od zimnych szarości po głębokie brązy, które idealnie nadają się do podkreślenia tajemniczego klimatu orientu. Podłoga bambusowa WildWood w kolorze Orzech szczotkowany świetnie sprawdzi się więc we wnętrzu w stylu ECO-EXOTIC. Zastosowana przy jej produkcji technologia szczotkowania umożliwia wyeksponowanie naturalnej struktury podłogi, a także czyni ją średnio o 20% twardszą. Niepowtarzalny rysunek drobnych bruzd i pęknięć dodaje podłodze szlachetności, a jednocześnie intrygującej surowości. Nasycony kolor ciemnego orzecha sprawia, że podłoga WildWood doda eleganckiego sznytu przestronnemu wnętrzu, nie pozbawiając go jednak ciepła i przytulności. Dodatkowo naturalny surowiec świetnie wpasuje się w modny trend ECO-EXOTIC.

Orientalne inspiracje

Wnętrza nawiązujące do stylistyki Orientu to także stylizowane formy przedmiotów użytkowych, wykonanych niezmiennie z naturalnych surowców. Meble są więc niskie, osadzone na krótkich nóżkach i przypominające nieco przedmioty z tradycyjnej japońskiej miki. Ich stylizowana forma nie przeczy jednak funkcjonalności. Na obszernej kanapie w rozmiarze XXL z łatwością zmieści się cała rodzina lub grupa przyjaciół. Zamiast imponująco wyglądającego, jednak nie zawsze wygodnego mebla ze skaju, warto postawić na miękki, wieloosobowy narożnik obity odpornym na przetarcia i ekologicznym lnem lub przyjemnym w dotyku poszyciem z włókien konopi lub trawy chińskiej. Z charakterystyczną formą kanapy korespondować może niski stolik, spełniający także funkcję półki na książki. Warto zwrócić uwagę na to, aby do spajania poszczególnych elementów mebla używane były jak najmniejsze ilości sztucznych klejów, które w większości zawierają toksyczny formaldehyd. Na podłodze rozłożyć można dywan z ekologicznej wełny lub matę wykonaną z naturalnych włókien juty czy sizalu. Dopełnieniem aranżacji w stylu ECO-EXOTIC mogą być kwiaty, przywodzące na myśl dalekie kraje – juki, draceny czy figowce. Umieścić je można w wypalanych, glinianych donicach, które ostatecznie podkreślą naturalny charakter wnętrza.